اپیلاسیون موهای زائد در صدها سالن اپیلاسیون اپی یار

اپیلاسیون یا اصلاح با تیغ کدام یک بهتر است و چرا؟

اپیلاسیون یا اصلاح با تیغ : ما بیش از دو ترم در مورد این دو در محیطی دوستانه و آرام به بحث و گفتگو پرداخته ایم. اپیلاسیون موهای زائد تا حدودی دردناک به نظر می رسد ولی اصلاح با تیغ نیز خطراتی را با خود به همراه دارد با این وجود هر دو روش فوق زیاد ناراحت کننده نیستند. اما اپیلاسیون در دراز مدت دارای طیف گسترده ای از مزایا نسبت به اصلاح با تیغ است. برای اثبات این مزایا گفتگوهای انجام شده را برای شما بازگو می کنیم.

اپیلاسیون یا اصلاح با تیغ کدام بهتر است و چرا؟

مقدمه ای بر اپیلاسیون و اصلاح با تیغ

اپیلاسیون هم مثل اصلاح با تیغ پدیده ای آشنا در بین همه افراد جامعه است. در اپیلاسیون موم مذاب داغ شده را بعد از کمی سرد شدن روی ناحیه مورد نظرمالیده سپس یک عدد پد اپیلاسیون برروی آن کشیده و می چسبانیم و پس از سرد شدن موم، پارچه را با قدرت و خیلی سریع می کشیم. نکته کلیدی این کار آن است که پارچه باید دقیقا با زاویه 40 درجه کشیده شود. هنگامی که پارچه با نیروی بسیارزیاد کشیده می شود باعث پاره شده فولیکول مو شده و مو ها از ریشه کنده می شوند احتمال دیده شدن اندکی خون وجود دارد اما اصلا جای نگرانی نیست. هرچند اپیلاسیون موهای زائد برای باراول بسیار دردناک است اما با گذر زمان درد آن کمتر شده و عادت خواهید کرد.

مقدمه ای بر اپیلاسیون

از سوی دیگر اصلاح با تیغ، یک روش غیرخشونت آمیز برای از بین بردن موهای زائد بدن است. کف یا ژل اصلاح را در محلی که اصلاح خواهد شد مالیده و با تیغ آن محل را اصلاح می کنیم. در سال های اخیر استفاده از کرم های موبر برای از بین بردن مو های زائد بدن در بین اقشار مختلف جامعه باب شده است اما این روش علی رغم اینکه روشی کم هزینه و اقتصادی به نظر می رسد هزینه های بعدی برای از بین بردن عوارض آن با خود به همراه دارد که  زیاد هم جذاب نیست و تاثیر منفی در پوست داشته و پوست را تیره تر می کند.

در ادامه به طور دقیق و عمیق به موضوع تفاوت ها و مزایای اپیلاسیون در مقابل اصلاح با تیغ خواهیم پرداخت. از شما دعوت می کنم حتما ادامه مقاله را مطالعه کنید چون مطالب جذاب بسیاری مطرح خواهند شد که نظرتان را درباره اپیلاسیون 180 درجه تغییر خواهند داد.

تاثیر اپیلاسیون روی پوست

اپیلاسیون سلول های مرده پوست را از بین می برد

در اپیلاسیون موهای زائد زمانی که موم سرد می شود موقع کشیده شدن پارچه از روی پوست همه سول های مرده ای که در حال حاضر روی پوست قرار دارند نیز از بین می روند. همانطور که همه ما می دانیم خلاص شدن از شر سلول های مرده پوست خیلی برایمان با اهمیت و در عین حال دشوار است. به طورعمده حذف سلول های مرده از روی چهره، دست و پا و سایر اعضای بدن بسیار زیبا ، جذاب و خوشایند هست بنایراین انتخاب اپیلاسیون برای از بین بردن موهای زائد یک مزیت محسوب می شود چرا که با این کار از سلول های مرده روی پوست هم خلاص می شوید.

داشتن پوستی نرم و لطیف

موارد تشکیل دهنده موم اپیلاسیون معمولا از عسل و یا گیاهان مفید بوده که بر خلاف سایر روش های از بین بردن مو های زائد کاملا اورگانیک و طبیعی می باشد و از مواد مغذی و مفید برای پوست تشکیل شده اند که موجب لطافت ، نرمی و زیبایی پوستتان می شود. عسل خود ماده ای بسیار مفید است که همه پزشکان و حکمای دنیا بر معجزه گر بودن آن اشاره می کنند پس مطمئنا اپیلاسیون مزایای زیادی برای پوست و بدنتان خواهد داشت.

پوستی نرم و لطیف با اپیلاسیون

اپیلاسیون بهترین روش از بین بردن موهای زائد نواحی حساس بدن

اپیلاسیون بهترین روش خلاصی از موها برای برخی از نواحی بدن نسبت به اصلاح با تیغ به حساب می آید به عنوان مثال ناحیه کشاله ران که موهای کمتر و نازک تری دارد. بدین ترتیب بهترین راه برای از بین بردن موهای زائد ناحیه کشاله ران اپیلاسیون می باشد چرا که با گذر زمان و استفاده مجدد موهای این ناحیه به مرور زمان فولیکول خود را از دست داده و نازک و نازک تر خواهند شد و رشد خود را از دست می دهند در مقابل اصلاح با تیغ موهای این نواحی را ضخیم تر کرده و رشد بیشتری خواهد داشت بنابراین اپیلاسیون برای برخی نواحی بدن نسبت به اصلاح با تیغ روش بهتری می باشد.

با گذر زمان درد اپیلاسیون کمتر خواهد شد

آیا اولین باری که موهای ابروی خود را می کندید به یاد دارید؟  یادتان می آید چقدر دردناک بود! اما با مرتب و زیباتر شدن ابرو ها درد هایی که کشیده بودید را فراموش می کردید و احساس خوشایندی به شما دست داده و اعتماد به نفس تان افزایش می بافت. به مرور زمان و انجام دوباره و چند باره کندن ابرو ها درد اولیه ناشی از این کار به مراتب کمتر می شد این مورد در اپیلاسیون موهای زائد نیز صدق می کند و به مرور زمان درد کتری در اپیلاسیون احساس خواهید کرد.

تاثیر اپیلاسیون روی موها

توقف کامل رشد مو با اپیلاسیون

وقتی که اپیلاسیون انجام می شود مو با سرعت زیاد از جای خود کنده می شود و به همین دلیل است که فولیکول مو آسیب می بیند بنابراین موی بیرون آمده در رشد مجدد ، ناسالم و نسبتا نازک تر است زیرا ریشه های آن براثر کنده شدن تضعیف می شود. بنابراین با گذشت زمان پارگی ایجاد شده درریشه مو منجربه آسیب دیدگی دائمی و متوقف شدن رشد مو می شود.

نازکتر شدن مو با انجام اپیلاسیون

اصلاح با تیغ موجب ضخیم تر شدن مو و رشد سریع آن می شود. جای تعجب است که چرا عمل اصلاح با تیغ هر چند روز یک بار انجام می گیرد ما در اصلاح با تیغ به مو اجازه می دهیم رشد بهتری داشته باشد چون مو ضخیم تر شده و رشد خوبی پیدا میکند اما در روش اپیلاسیون مو با سرعت و قدرت بیشتری کنده می شود و این کار باعث آسیب دیدن فولیکول مو شده و مو سلامت خود را از دست داده و زمان بیشتری طول می کشد تا مجددا رشد کند و نازک تر می شود، نازک تر شدن مو نیز از ریزش آن جلوگیری می کند.

توقف رشد مو ها با اپیلاسیون

رشد مجدد مو ها پس از اپیلاسیون بسیار زمان بر است

رشد موهای کنده شده توسط اپیلاسیون مدت زمان زیادی نسبت به اصلاح با تیغ طول خواهد کشید. و این مورد یکی دیگر از ویژگی های برجسته اپیلاسیون موهای زائد به شمار می آید . با اینکه کنده شدن و از بین رفتن موهای زائد بدن با موم کمی دردنا ک است اما رشد مجدد مو ها زمان بر بوده  و برای مدت طولانی ای از شر آنها خلاص خواهید شد. در ثانی با انجام متوالی اپیلاسیون مو ها نازکتر شده و به مرور زمان رشد آنها متوقف می شود.

در هر جایی می توان اپیلاسیون کرد

اپیلاسیون را می توان در خانه و همچنین در اتاق نشیمن انجام داد. امکانات اپیلاسیون را نه تنها در مراکز اپیلاسیون بلکه حتی در یک اتاق کوچک نیزمی توان بوجود آورد. اپیلاسیون را می توان به دو روش انجام داد، به شکل طبیعی و استفاده از موم مذاب یا با استقاده از نوار موم. نوار موم یکی دیگر از روش های شگفت انگیز روشیست بسیار مناسب برای کسانی که از سالن اپیلاسیون به طور منظم استفاده نمی کنند. همه شما می توانید از این روش به راحتی استفاده کنید طرز استفاده بدین شکل است که نوار موم را به ناحیه مورد نظر چسبانده بعد می کشیم واین نوار موم در کلیه فروشگاه های بهداشتی موجود بوده و دسترسی به آن آسان است. تا بدین جا ما چندین مزیت اپیلاسیون در مقابل اصلاح با تیغ را برایتان گفته ایم.

تیرگی واژن و زیر بغل به دلیل اصلاح با تیغ

بزرگترین ضرر ی که اصلاح با تیغ به پوستتان می زند تیره تر کردن رنگ آن است. مطمئنم خیلی از شماها تیرگی زیربغل و ناحیه تناسلی را بدلیل اصلاح با تیغ تجربه کرده اید و شاید یکی از مهمترین دلایلی که به سمت اپیلاسیون پناه آورده اید همین تیره شدن پوست حساسترین قسمت های بدنتان باشد. اما نگران نباشید مطلبی جدا درباره رفع تیرگی واژن تهیه کرده ام که مطمئنم با استفاده از روش هایی که در این مقاله گفته ام می توانید تیرگی واژن خود را درمان کنید.

ایجاد زخم و خراش در اصلاح با تیغ

زخم ها می تواند دردناک و احتمالا عواقب خیلی بدی داشته باشد. قطعا ایجاد زخم و خراش های ناخواسته و نابهنگام بر روی گردن یا سایر بخشهای بدن قابل مشاهده هستند و از این کار کسی استقبال نخواهد کرد زخم ها احتمال عفونت کردنشان  وجود دارد و شاید عواقب آن در دراز مدت بروزکند علاوه بر اینها زم و خراش در ناحیه کشاله ران بسیار سوزناک و خطرناک است. اپیلاسیون با وجود درد کنده شدن موها راهی مطمئن تر در مقابل اصلاح با تیغ به حساب می آید و دردهای اپیلاسیون نهایت در عرض یک روز از بین خواهد رفت. همچنین اپیلاسیون یک راه طبیعی برای خلاص شدن از موهای تیره زیر بغل می باشد.

زخم و خراش در اصلاح با تیغ

راه کارها و نکته نظرات مختلفی در مورد مقایسه دو مورد فوق وجود دارد ما از نکته نظارت شما استقبال کرده وخوشحال می شویم نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید. امیدوارم با مطالعه مقاله اپیلاسیون یا اصلاح با تیغ کدام یک بهتر است و چرا؟ به نتایج مطلوبی رسیده باشید.


کلمات کلیدی : اپیلاسیون کنم یا با تیغ اصلاح کنم اپیلاسیون بهتره یا اصلاح با تیغ اصلاح با تیغ بهتره یا اپیلاسیون
نویسنده : اپی یار | تاریخ : 8/3/2016 11:01:21 AM

برترین سالن های اپیلاسیون ایران


خاتون

خاتون

تهران


به پوستتان احترام بگذاريد🌹🌸🌺🌷🌻 انجام كليه امور وكس و اپيلاسيون ليفت و لمينت مژه و ابرو،،كاملا تخصصي وتضميني همه روزه بجز جمعه ها از ٩ صبح الي ٦ بعداز ظهر. ...جزئیات ...
مرکز مراقبت پوست،فشیال، اپيلاسيون و وكس خاتون

مرکز مراقبت پوست،فشیال، اپيلاسيون و وكس خاتون

تهران


ارائه كليه خدمات پاکسازی و فشیال پوست،، لیفت و لمینت مژه و ابرو،، وكس و اپيلاسيون با پيشرفته ترين متد روز با استفاده از مواد فرانسوی ، مومهاي فاين وكس ...جزئیات ...
سالن بدن زیبا

سالن بدن زیبا

تهران


اولین سالن وکس تخصصی ویژه اقایان در ایران نماینده وکس مالزی در ایران اموزش دیده و سابقه ۵سال کار در کشور مالزی تنها مرکز تخصصی وکس با مواد مخصوص اقایان در ...جزئیات ...

اپیلاسیون تخصصی هوردخت

اپیلاسیون تخصصی هوردخت

مشهد


اپیلاسیون تخصصی با بهترین مواد ضدحساسیت و کادری مجرب در کمترین زمان با یکبار مراجعه صددرصد مشتری ما خواهید شد ساعت کاری ۱۱ تا ۷ ...جزئیات ...
سالن تخصصی اپیلاسیون ایده

سالن تخصصی اپیلاسیون ایده

مشهد


خاص بودن را با ما تجربه کنید دارای اتاق مجزا مخصوص اپیلاسیون با برند های معروف بیوتی ایمیج موم ترکیبی ویژه پک یک بار مصرف با اولین مراجعه مشتری دائم ما ...جزئیات ...
گروه زیبایی کهبد

گروه زیبایی کهبد

مشهد


اپیلاسیون کل بدن باموم دایم وگیاهی۰۶۰۰۰تومان کسانی که ازاین سایت تماس بگیرن ۳۰%تخفیف استفاده ازژل ضدحساسیت استفاده ازلوازم یکبارمصرف ساعت کاری از۱۰صبح ...جزئیات ...

سالن زیبایی شب

سالن زیبایی شب

شیراز


اصلاح ابرو و صورت با شمع خمیری اپیلاسیون به سبک جدید میکرو درم همرا با لیفتینگ با نازلترین قیمت انواع ماساژ بدن و تمامی خدمات آرایشی 20% تخفیف کلیه ...جزئیات ...

سالن اپيلاسيون و اسپا فلور بيوتي اصفهان

سالن اپيلاسيون و اسپا فلور بيوتي اصفهان

اصفهان


اپيلاسيون حرفه اي هاااا🙋🙋 اصفهان خدمات خاص 👌مخصوص افراد خاص 👸 اپيلاسيون با خشاب وكس بهمراه لوسيون مخصوص بدن جهت رفع زير پوستي و جوش و خشكي پوست پديكور ...جزئیات ...
لیزر موهای زائد زیرنظر پزشک متخصص

لیزر موهای زائد زیرنظر پزشک متخصص

اصفهان


ليزر موهاي زائد با جديدترين دستگاه روز دنيا با ٣٠ درصد ...جزئیات ...
سالن زیبایی سمیرا میس

سالن زیبایی سمیرا میس

اصفهان


فوق تخصص گریم عروس با جدیدترین متد خدمات حرفه ای اپیلاسیون ، طراحی ناخن ، اکستنشن مو و مژه ...جزئیات ...

سالن زیبایی مهرسیما

سالن زیبایی مهرسیما

رشت


کلیه خدمات آرایشی ، میکاپ ، شنیون ، هاشور ابرو ، رنگ و لایت و خدمات اپیلاسیون در فضای کاملا مجزا و ...جزئیات ...